Google+
O Klubie Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 18 września 2009 01:00

Klub Sportowy „AGROS” w Zamościu funkcjonuje od 1976 roku. W okresie 33 lat istnienia zawodnicy KS „AGROS” Zamość zdobyli ponad 300 medali Mistrzostw Polski, kilkanaście medali Mistrzostw Europy i Świata w różnych kategoriach wiekowych oraz uczestniczyli w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach (lekkoatletka) i w Pekinie (3 lekkoatletki). Nasze sekcje sportowe (lekka atletyka, łucznictwo, zapasy i kolarstwo) rokrocznie zasilają kadry narodowe nowymi zawodnikami zarówno w rocznikach młodzieżowych jak i seniorskich.

W naszych sekcjach trenuje ponad 300 młodych wielce uzdolnionych zawodników, którzy corocznie zdobywają czołowe miejsce w Mistrzostwach Polski plasując tym samym Klub w czołówce klubów Gmin i Powiatów w Państwowym Systemie Współzawodnictwa Sportu Dzieci i Młodzieży. Sekcja lekkiej atletyki startuje w rozgrywkach I ligi Seniorów plasując się w 2008 roku na VII miejscu wśród XVI zespołów tworzących I ligę. Sekcja łucznicza startuje w rozgrywkach Ekstraklasy mężczyzn plasując się w sezonie 2008 roku na III miejscu w lidze. Środki budżetu miasta zapewniają nam podstawy funkcjonowania Klubu i pokrywają w całości szkolenie grup naborowych.
Od 10 lat jesteśmy najlepszym klubem młodzieżowym w województwie lubelskim zajmując nieprzerwanie I miejsce. Także wyniki naszych zawodników w sporcie kwalifikowanym klasyfikują nasz klub na czołowym miejscu we wszystkich rankingach na Lubelszczyźnie Jesteśmy bardzo dobrze postrzegani i doceniani przez Samorządy zarówno miasta Zamościa jak i Urząd Marszałkowski Woj. Lubelskiego.
Klub jako stowarzyszenie Kultury Fizycznej zarejestrowany jest w KRS pod numerem 0000-13-910, co pozwala nam z jednej strony korzystać z dotacji Samorządowych, z drugiej zaś strony daje możliwość ubiegania się o środki zewnętrzne. Podstawę funkcjonowania Klubu opieramy o środki samorządowe z budżetu m. Zamościa. Jesteśmy najsilniejszym klubem w mieście zarówno w sporcie młodzieżowym jak i kwalifikowanym. Także Samorząd województwa lubelskiego wspiera finansowo nasze działania w zakresie sportu młodzieżowego.
Dorobek naszego klubu na przestrzeni ostatnich lat przedstawia się następująco. W klubie pracuje 17 szkoleniowców z uprawnieniem trenerskim oraz 5 współpracuje prowadząc indywidualnie poszczególnych zawodników. Zawodnicy nasi mają nieograniczony i bezpłatny dostęp do bazy sportowej (hale, boiska, bieżnia sztuczna, tory łucznicze), która jest własnością Samorządu. Poziom sportowy i wiek zawodników jest zróżnicowany.

Zarząd wybrany na następną kadencję w Klubie Sportowym Agros ukonstytuował się następująco:
1. Prezes - Konrad Firek
2. V-ce Prezes - Janusz Waśko
3. V-ce Prezes - Jerzy Zawadzki
4. Sekretarz - Władysław Kardasz
5. Skarbnik - Janusz Szatkowski
6. Członek - Janusz Halas
7. Członek - Tadeusz Lizut
Zarząd wybierany jest co 4 lata. Kadencja obecnego zarządu kończy się w grudniu tego roku.

 

Kalendarz Imprez

maj 2021
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Główny Sponsor

  • Główny Sponsor
  • Główny Sponsor

Województwo Lubelskie


Klub wspierają...

  • Klub wspierają też...
  • Klub wspierają też...
  • Klub wspierają też...
  • Klub wspierają też...
  • Klub wspierają też...
stat4u